PCOE Certifikát

SEVITECH obhájil získanie certifikátu SAP Partner Center of Expertise

júl 2019

SEVITECH obhájil získanie certifikátu SAP Partner Center of Expertise

Po splnení podmienok a po úspešnom absolvovaní auditu sme prešli opätovne recertifikačným programom a získali certifikát Partner Center of Expertise (PCOE) s dvoj-ročnou platnosťou. Certifikát potvrdzuje, že poskytujeme svojim zákazníkom servis a podporu podľa súčasných technických a organizačných štandardov spoločnosti SAP.

 

Náš projekt Mapový klient ZBGIS získal 1. miesto Cena ITAPA a zároveň Cenu rádia Slovensko

14. november 2017

Na prestížnom  Medzinárodnom kongrese ITAPA sa každoročne koná súťaž o najlepšie projekty roka, ktoré úspešne zrealizovali víziu modernizácie a digitalizácie verejnej správy pod názvom “Cena ITAPA”. Všetky prihlásené projekty a riešenia hodnotí komisia zložená zo slovenských a českých odborníkov z oblasti IT, zástupcov akademickej obce, kľúčových predstaviteľov eGov na Slovensku, ako aj zástupcov médií zameraných na informačné technológie a najnovšie trendy v tejto oblasti. Rovnako je pravidelne vyhlasovaná aj poslucháčska súťaž “Cena Rádia Slovensko na ITAPA”, v rámci ktorej môžu poslucháči Rádia Slovensko hlasovať za projekt, ktorý sa im vidí ako najužitočnejší a zmysluplný pre ľudí.

Tento rok obe ceny získal projekt našej spoločnosti SEVITECH Mapový klient ZBGIS.

Mapový klient ZBGIS je webová mapová aplikácia, ktorá slúži na interaktívnu prácu s údajmi ZBGIS, digitálnymi údajmi katastra nehnuteľností, registra adries, referenčnými geodetickými bodmi, rastrovými mapami z archívu ako aj s digitálnym modelom reliéfu (terénu), ortofotosnímkami a  geografickými názvami.

Cieľom projektu bolo poskytnúť verejnosti komplexný nástroj pre zobrazovanie priestorových údajov, teda miesta, kde sa zobrazí všetko čo má k dispozícií rezort geodézie a kartografie. Projekt je tiež integrovaný na Register adries MV SR, takže používateľ získa skutočne vyčerpávajúcu informáciu o každom pozemku. (Ako parcelné číslo, druh pozemku, vlastník, číslo listu vlastníctva, súpisné číslo stavby a pod.). Projekt tiež umožňuje prácu v terénne, kedy aplikácia v mobilných zariadeniach sama na zákale aktuálnej polohy identifikuje objekty.

To, že ide o zásah do čierneho pri uspokojovaní dopytu používateľov dokazuje enormný záujem. Od spustenia produkčnej prevádzky projektu t.j. za 3 mesiace (1.7. – 30.9.2017) bolo zaznamenaných viac ako 1,3 milióna relácií. Využívané sú nástroje CA Monitoring a Google Analytics.

Zadávateľ: Úrad geodézie, kartografie a katastra SR

Dodávateľ: SEVITECH a.s.

čítajte viac na : http://touchit.sk, http://www.itapa.sk/

 

             

 Vybudovanie výskumného centra monitoringu srdca a rozvoj moderných metód identifikácie srdcových ochorení

 

SEVITECH a.s. s Národným ústavom srdcových a cievnych chorôb, a.s. a Slovenskou technickou univerzitou v Bratislave budú rozvíjať metódy identifikácie srdcových ochorení. 

Budeme žiť dlhšie, pripravujeme sa na život s kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Kardiovaskulárne ochorenia sú dlhodobo najčastejšou príčinou smrti v Európskej únii. Zahŕňajú široké spektrum zdravotných problémov, ktoré zasahujú obehový systém – srdce, žily aj cievy, väčšinou spôsobených aterosklerózou. Medzi krajiny, kde je najčastejšou príčinou úmrtia ischemická choroba srdca, patria Lotyšsko, Litva, Maďarsko a Slovensko (350 úmrtí na 100 000 obyvateľov). (1)

V Európskej únii sa zvyšuje počet mužov a žien žijúcich s kardiovaskulárnym ochorením v súvislosti s rastúcou dlhovekosťou a novými liečebnými metódami. Napríklad v roku 2015 kardiologické ambulancie na Slovensku mali vyše 1,2 milióna návštev pacientov.  V sledovaní ambulancií bolo 640 819 pacientov, čo predstavuje takmer 7-percentný medziročný rast. Najväčšiu skupinu tvorili pacienti vo veku 45-64 rokov (177 081 osôb ), druhou najpočetnejšou skupinou boli deti a mladí ľudia vo veku 0-24 rokov (156 918 osôb). Najvyšší počet pacientov bol liečený na hypertenzné choroby, ischemické choroby srdca a poruchy srdcového rytmu. (2)

Široká koalícia lekárov a akademikov vyzvala ešte v predchádzajúcej dekáde členské krajiny EU v Európskej charte zdravia srdca na „zavedenia národných stratégií na detekciu a manažment ľudí s najvyšším kardiovaskulárnym rizikom a na prevenciu progresie ochorenia a starostlivosť o pacientov s diagnostikovaným kardiovaskulárnym ochorením”.(3)

1.http://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/index.php/Causes_of_death_statistics
2.http://www.nczisk.sk/Aktuality/Pages/Cinnost-kardiologickych-ambulancii-v-SR-2015.aspx
3.http://www.cardiology.sk/casopis/307/pdf/11.pdf

 

 

1186

SEVITECH obhájil získanie certifikátu SAP Partner Center of Expertise

SEVITECH obhájil získanie certifikátu SAP Partner Center of Expertise

Po splnení podmienok a po úspešnom absolvovaní auditu sme prešli opätovne recertifikačným programom a získali certifikát Partner Center of Expertise (PCOE) s dvoj-ročnou platnosťou. Certifikát potvrdzuje, že poskytujeme svojim zákazníkom servis a podporu podľa súčasných technických a organizačných štandardov spoločnosti SAP.

Logo RPI

REGISTER PRIESTOROVÝCH INFORMÁCIÍ

Od septembra je v prevádzke jeden zo štyroch základných registrov štátu – Register priestorových informácií (RPI) – projekt, na ktorom sme spolupracovali. Register priestorových informácií je k dispozícií ministerstvám, úradom, obciam, vyšším územným celkom, ale aj geodetom, architektom a širokej verejnosti a je vytvorený v súlade s Národnou koncepciou informatizácie verejnej správy a európskymi legislatívnymi požiadavkami. Predstavuje jednotný a údajovo konzistentný zdroj dát o priestorových informáciách vo forme metaúdajov o službách a súboroch priestorových údajov a poskytuje štandardizované rozhranie pre budovanie národnej infraštruktúry priestorových informácií.

Dostupnosť služieb je cez portál https://rpi.gov.sk.

O našom projekte napísali:

Živé.sk – http://www.zive.sk/clanok/120830/slovensko-je-pokryte-vrstvami-dat-treba-ich-upratat

Denník N – http://techbox.dennikn.sk/register-priestorovych-informacii-premiere/

1186

ONE DAY JAZZ FESTIVAL

14. jún 2016 Košice
15. – 16. jún 2016 Žilina
16. – 17. jún 2016 Bratislava
18. jún 2016 Banská Štiavnica

ONE DAY JAZZ FESTIVAL sa vracia s jarno-letnou edíciou. Prvý raz vo svojej histórii prichádza vo forme podujatia pod holým nebom. Ďalšou novinkou je, že okrem Bratislavy sa predstaví v ďalších troch slovenských mestách! Pre obrovský úspech prinesie na Slovensko po roku a pol opäť izraelskú hviezdu Avishai Cohena. Tentokrát sa celosvetovo uznávaný basgitarista, kontrabasista, spevák a skladateľ predstaví s novým triom v sprievode symfonického orchestra Brnenskej filharmónie! Návštevníci festivalu sa môžu tešiť tiež na hudobnú poctu Davidovi Bowiemu a na unikátne znovuzrodenie úspešného medzinárodného projektu Waking Vision!

Xbionic horse

SAP Forum Slovensko

26. – 27. máj 2016, X-BIONIC® SPHERE, Šamorín

Pozývame Vás na konferenciu SAP Forum Slovensko, kde Vás odborníci zo SAP zoznámia so stratégiou a smerovaním vývoja produktového portfólia spoločnosti, uvidíte konkrétne príklady nasadenia jednotlivých riešení v praxi.

Podujatie ponúkne príležitosť stretnúť sa s desiatkami kolegov z Vášho odvetvia a zoznámiť sa s prelomovými technologickými novinkami, vďaka ktorým môže Váš podnik fungovať inteligentnejšie, rýchlejšie a jednoduchšie.

Podrobnejšie informácie nájdete tu.

one day jazz

ONE DAY JAZZ FESTIVAL

24. – 25. novembra 2015

Slovenská jazzová scéna zažije už o pár dní sériu mimoriadne hodnotných špičkových vystúpení domácich i zahraničných hudobných hviezd. ONE DAY JAZZ FESTIVAL opäť potrvá dva dni – 24. a 25. novembra v bratislavskom Istropolise.

Jesenná edícia tohtoročného One Day Jazz Festivalu opäť privedie na bratislavské pódiá najžiadanejšie jazzové hviezdy súčasnosti i objavy, ktoré sú na najlepšej ceste, aby sa o pár rokov takými hviezdami stali. Viac informácií nájdete na stránke onedayjazz.sk

ITAPA2015

Cena ITAPA 2015 – víťazný projekt Cena Rádia Slovensko

3. – 4. november 2015

Cena ITAPA je ocenením projektov modernej verejnej správy a digitalizácie spoločnosti, ktoré pomáhajú predovšetkým uľahčiť život občanov na Slovensku, a tiež ocenením pre tých, ktorí sa na týchto inovatívnych projektoch aktívne podieľajú.


ITAPA v spolupráci s RTVS udelila aj špeciálnu Cenu Rádia Slovensko, ktorú získava projekt, ktorý poslucháči Rádia Slovensko označia za najviac originálny a čo najviac uľahčujúci prístup občana k verejným službám. Tento rok sa stal víťazným náš projekt Elektornické služby Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, na ktorom sme sa podieľali spolu so spoločnosťami SOFTEC a IBM Slovensko. Zároveň tento úspešný projekt získal 3. miesto Ceny ITAPA 2015 v kategórií Nové služby.

ITAPA je nezávislá, top eGov strategická a diskusná platforma, indikujúca smerovanie krajiny v oblasti informatizácie. Medzinárodný kongres ITAPA patrí už štrnásť rokov medzi  vrcholné podujatia digitalizácie spoločnosti a verejnej správy v strednej Európe. My sme hrdí, že pravidelne podporujeme toto prestížne podujatie ako reklamný partner.

SAP HANA

Splnenie podmienok pre VAR Delivered Support Partner pre SAP® HANA

október 2015

Vďaka našim schopnostiam a skúsenostiam sme sa zaradili medzi päť firiem na Slovensku poskytujúcich SAP HANA VAR Delivered Support. Naše služby prinášajú zákazníkovi pridanú hodnotu, šetria jeho čas a financie pri správe SW aplikácii.

it gala

Konferencia IT SUMMIT 2015 a odovzdávanie slovenských počítačových “Oskarov” IT GALA 2015

1. október 2015

ITAS a Digital Visions pripravili ďalší ročník konferencie IT Summit 2015 a galavečera IT GALA 2015. Tieto podujatia podporuje aj naša spoločnosť ako Strieborný reklamný partner. IT Summit 2015 pokračuje v tradícii nezávislých nekomerčných konferencií s cieľom poskytnúť priestor na diskusiu o aktuálnych témach na slovenskom IT trhu. Podujatie prebieha formou panelových diskusií a je určené najmä vedúcim predstaviteľom IT spoločností, IT manažérom a špecialistom vo všetkých oblastiach podnikania a verejnej správy. Podrobný program konferencie nájdete tu>> V poobedňajších hodinách sa uskutoční galavečer IT GALA 2015, na ktorom sa odovzdajú prestížne ocenenia IT OSOBNOSŤ, IT FIRMA, IT PROJEKT a IT PRODUKT roka 2015. Ceny udeľuje neformálne združenie slovenských žurnalistov a členov profesijných združení v oblasti informačných technológií a telekomunikácií.

sap_partner_kvalita

Splnenie podmienok pre VAR Delivery Support Partner pre SAP® Business-All-In-One

1. január 2015

Po splnení všetkých podmienok a po úspešnom absolvovaní auditu, vykonaného spoločnosťou SAP AG a SAP Slovensko, sme sa od januára 2015 stali „VAR Delivery Support Partner pre SAP® Business-All-In-One“. Dané partnerstvo nás oprávňuje, ale aj zaväzuje, poskytovať našim zákazníkom nielen najmodernejšie softvérové riešenia, ale aj poskytovať profesionálne a odborné služby v oblasti aplikačnej a technickej podpory a servisu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podpora dobrovoľného hasičského zboru v Šamoríne

1. december 2014

Podporili sme „Dobrovoľný hasičský zbor v Šamoríne“, ktorému sme prispeli na nákup a obnovu novej hasičskej techniky, ktorá bude používaná pri požiaroch, prírodných katastrofách, nehodách, cvičeniach a ochrane majetku. Hasičskému zboru prajeme veľa úspechov pri ich práci v teréne.

itapa_2014_vizual

Medzinárodný kongres ITAPA 2014 – Udeľovanie cien

11. – 12. november 2014

Na prestížnom medzinárodnom kongrese ITAPA 2014 boli ocenené projekty v dvoch kategóriách v oblasti informatizácie verejnej správy. V kategórií „Zlepšovanie procesov“ sa zúčastnilo 6 projektov, z ktorých prvé miesto získal projekt: „Elektronické služby Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR na úseku výkonu správy štátne sociálne dávky, sociálna pomoc a pomoc v hmotnej núdzi“, Na tomto projekte sa podieľala aj spoločnosť SEVITECH a.s. ako prime kontarktor spoločne so spoločnosťami: IBM Slovensko, spol. s r.o., Softec, spol. s r.o.. V skratke o projekte: „Projekt zaviedol jednotnú elektronickú komunikáciu v rezorte Ministerstva práce a zásadne zrýchlil čas vybavovania a celkovo zefektívnil procesy. Zhruba 10.000 požívateľov zo 60 rezortných organizácií a 150 samostatných pracovísk je zapojených do projektu, ktorý v rezorte zaviedol do praxe princíp „jeden krát a dosť“. Ak teraz občan na jednom pracovisku predloží podporný dokument (ako napríklad doklad o práceneschopnosti), tak už nikde inde v rezorte ho nemusí znovu dokladať. Systém zásadne skracuje priemerný čas na vybavenie jednej žiadosti.“

(zdroj textu: brožúra ITAPA 2014)

One_day_jazz_fest_2014

Spoločnosť SEVITECH a ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2014.

7. november 2014

SEVITECH sa spája s kvalitou, preto sme sa rozhodli podporiť kvalitou nabitý jazzový festival „ONE DAY JAZZ FESTIVAL 2014“ nadaného slovenského hudobníka Martina Valihoru. Počas celého večera budete mať možnosť vypočuť si špičkových muzikantov, a tak sa veľmi príjemne zabaviť. Festival sa bude konať 07.11.2014 o 19:00 v priestoroch bratislavského Istropolisu.

Spoločnosť SEVITECH oslavuje 20. výročie svojej existencie.

1. september 2014

Pri tejto príležitosti prichádza s rebrendingom loga ako i s novým moderným responzívnym webom a novým dizajnom. Nové technológie implementujeme nielen našim zákazníkom, ale zavádzame ich aj u nás. Veríme, že sa Vám bude nový web páčiť.

Úrad geodézie, kartografie a katastra SR si prebral V USA ocenenie 2014 SAG.

13. august 2014

Prestížne ocenenie Special Achievement in GIS Award 2014 získal Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky za riešenie a poskytovanie referenčných priestorových údajov ZBGIS. Od Jacka Dangermonda, prezidenta spoločnosti ESRI, prevzal ocenenie Mgr. Ľuboslav Michalík. Systém ZBGIS implementovala spoločnosť SEVITECH. Sme radi, že naša práca bola ocenená nie len na Slovensku, ale aj v zahraničí. Tlačová správa ÚGKK SR www.geoportal.sk